Tretinu života prespíme, čo znamená, že na posteli strávime pomerne veľké množstvo času. Výber a kúpu matracu mnohokrát odsúvame na druhú koľaj a sústredíme sa na iné kúsky nábytku, ktoré sú tak akosi viacej vidieť. Pritom práve posteľ, respektíve jej obsah, hrá z pohľadu zdravia dôležitú roľu. Nákup matraca neradno podceňovať.

 

Aké sú požiadavky na moderný matrac?

Preferencie každého z nás sa líšia, tak či onak, správny matrac by mal vždy splňovať aspoň pár základných funkcií.

 

  • Musí poskytovať oporu nášmu telu a dokonale sa mu prispôsobiť.

  • Nesmie nikde tlačiť.

  • Mal by poskytovať ideálny teplotný komfort, a to v akomkoľvek ročnom období.

  • Musí byť prievzdušný a odvádzať ľudský pot.

  • Nesmú sa v ňom hromadiť a rozmnožovať roztoče či ďalšie mikroorganizmy, prípadne tvoriť plesne.

  • Vlastností není rozhodně málo, plus je k nim potřeba přidat individuální požadavky na materiál, rozměry, tvrdost, cenu apod.

Aký matrac si vybrať?

K dispozícií sú rôzne modely, napr. matrace z pamäťovej peny, studenej či PUR peny, latexu, pružinové varianty i ich vzájomné kombinácie. Ak chcete pre seba a rodinu to najlepšie, latexové matrace maximálne naplnia vaše očakávania a zaistia vám zdravý, kľudný a dokonalý spánok. Latexová pena sa vyznačuje radou výnimočných rysov. V rámci matracov sa dajú zaobstarať výrobky z kombinácie prírodného a umelého latexu, alebo len z čistého 100% prírodného latexu. Druhý spomenutý materiál posúva vlastnosti latexových matracov na vyšší level. V takomto prípade ide o TOP produkty ponúkajúce plnohodnotnú regeneráciu organizmu, či už po fyzickej, tak i po psychickej stránke.

Ak uvažujete o zaobstaraní latexového matraca, ale ešte váhate, či bude tento materiál pre vás tou správnou voľbou? Rozšírte si obzory vďaka našej stránke a zistite si informácie, ktoré vás upevnia vo vašom rozhodovaní. Vieme, že nákup matraca chce svoj čas a nevyplatí sa nič uponáhľať. Preto tu nájdete všetko, čo potrebujete o latexových matracoch vedieť a možno sa dozviete i niečo zaujímavé. Stačí si prečítať ďalšie články.