Výhody latexových matrací

Preferencie každého z nás sa líšia, avšak latexový matrac splní požiadavky na komfortný a zdravý spánok i vám. Tieto prednosti vás presvedčia:

Ponúka vynikajúce ortopedické vlastnosti. Vďaka silnej bodovej elasticite sa matrac deformuje iba v mieste záťaže, čo je samozrejme žiadúce. Okolitý priestor zostáva tlakom neovplyvnený. Telo latexového matraca poskytuje dokonalú oporu v akejkoľvek pozícii.

Latex je 100% prírodná surovina. Jedná sa o mliečnu hmotu, ktorá sa získava zo stromu kaučukovníka a spracováva sa riedením so syntetickým latexom do podoby latexovej peny v rôznom pomere. Matrace sú zdravotne nezávadné.

Latexové matrace sa vyznačujú tvarovou stálosťou a pevnosťou po celú dobu používania, čím je zabránené nežiadúcim deformáciám.

Termoregulačná vlastnosť poskytuje ideálny teplotný komfort v akomkoľvek ročnom období. Matrac sa nikdy neprehreje.

Latex je považovaný za vzdušný materiál, takže sú matrace značne priedušné, odvetrávajú vlhkosť a dokonale odvádza ľudský pot. Behom spánku dochádza k úplne prirodzenej cirkulácii vzduchu okolo tela.

Je vhodný pre alergikov i astmatikov. Dobré hygienické a hypoalergénne vlastnosti zaručujú, že sa v matraci nehromadia roztoče, plesne ani ďalšie mikroorganizmy. Taktiež nezapáchajú a sú zdravotne nezávadné.

Latex je vysoko odolný materiál, ktorý sa len tak nepreleží. Nákup latexového matraca predstavuje investíciu na dlhé roky. Tieto matrace sa pýšia najdlhšou životnosťou, v prípade ak ich porovnáme s ostatnými druhmi matracmi.

PONUKA MATRACOV

Prečo dať prednosť latexovému matracu?

Latexové matrace sú veľmi obľúbené a ponúkajú neporovnateľné pohodlie s inými typmi materiálov. Ponúkajú príjemný spánok bez bolesti chrbta, prebdených nocí či ranného vstávania bez energie. Na dlhé roky si zabezpečíte dokonalé podmienky pre kvalitný odpočinok. Latexové matrace sa pýšia celou radou výhod, pričom hlavným plusom je, že sú prírodného pôvodu. Ďalšie výhody si zhrňme v nasledujúcich bodoch:

  • priedušnosť,
  • vysoká bodová elasticita,
  • výborné ortopedické vlastnosti,
  • pružnosť, pevnosť a tvarová stálosť,
  • zdravotná nezávadnosť,
  • antibakteriálne a hypoalergénne vlastnosti,
  • bez zápachu,
  • dobré termoregulačné vlastnosti,
  • dlhá životnosť.

Vybrať si môžete latexové matrace spomedzi klasických rozmerov ale i s matracov na mieru, podľa vašej potreby.

Latexové matrace sú špičkou na trhu. Zásadnou výhodou je vynikajúca priedušnosť. Použitý materiál je tvorený miliónmi vzájomne prepojených buniek, napomáhajúcim behom spánku k absolútne prirodzenej cirkulácii vzduchu okolo tela. Latexové matrace sa výborne prispôsobujú tvaru tela. Sú ideálne pre polohovacie rošty a majú dlhú životnosť.

Latexové matrace priamo od výrobcu – 100% prírodný latex

V prípade, že sa rozhodnete zainvestovať do modelu zo 100% latexu, vyberať môžete z klasických rozmerov alebo si nechať vyrobiť matrac na mieru. Vsaďte na osvedčeného výrobcu s dlhoročnými skúsenosťami na trhu – Grossmann matrace, ktorý vám vyrobí matrac na želanie.

KONTAKTOVAŤ GROSSMANN MATRACE
100
DOPRAVA ZDARMA

Prezrite si našu kompletnú ponuku matracov a postelí.

Radi vám s výberom pomôžeme.

NAKÚPIŤ